01/02/2016

Makpa Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sözmen: “La Cimbali, dünyanın bir numaralı espresso kahve makinesi üreticisi”

Makpa, Gruppo Cimbali’nin Türkiye’deki satış koordinatörü olarak, kahve makinalarını projeleri ve bayilik kanallarıyla tüketiciye ulaştırıyor.

La Cimbali’nin dünyada bir numaralı espresso kahve makinesi üreticisi olarak bilindiğini söyleyen Makpa Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sözmen, “La Cimbali, sektöre çok önceden girmiş bir müessese olmanın avantajını iyi kullanmış bir markadır. Kendi sektöründe hem bir duayen hem de zaman içinde inovatif gelişimini başarıyla sürdürmeyi bilen, teknolojiye ve Ar-Ge yatırımlarına değer veren bir marka olmuştur. La Cimbali’nin kahve makineleri pazarındaki en büyük etkisi, teknik özellikleri ve donanımıdır. Makinenin ısı kontrollerindeki başarısı ve kahvenin basınçla aromasının en iyi şekilde alınması onu diğerlerinden farklı kılar” açıklamasında bulunuyor.

“Her zaman yenilikçi olmanın sorumluluğunu taşıyoruz”
Makpa 1984’den günümüze Türkiye’de profesyonel mutfak tasarımlarında ve uygulamasında her zaman yüksek ve gelişmiş teknolojilerin kullanılmasında öncü olan bir firma konumunda. Yaratıcı görüşü ile birçok bilinen Amerikan ve Avrupalı cihaz üreticinin ayrıcalıklı temsilcisi ve bayisi. Ayrıca Türkiye’de üretilen birçok mutfak ekipmanlarının da temsilciliğini yapıyor. Makpa yalnızca Türkiye’de değil dünya çapında, işletim şeması doğru, sağlık kurallarına uygun (HACCP Regulations), yatırımcı ve işletmecilerin yüksek teknoloji ve kaliteli çözümü gerektiren mutfak, barlar, açık büfe ve açık mutfaklar konusunda anahtar teslimi hizmet veriyor. Ayrıca TUSID Kitchen & Laundry Equipment Distributors Association, EFEDA European Foodservice Equipment Distributors Association gibi yerli ve yabancı sektörel kurumların üyesi.

“Makpa’nın mottosu gereği öncelikle her zaman yenilikçi olmanın sorumluluğunu taşıyoruz” diyen Sözmen, “İhtiyacın doğru karşılığını vermek bizim için çok önemli; müşterilerimizi de gerektiğinde bu doğrultuda yönlendiriyoruz” vurgusu yaparak düzenledikleri eğitimlerle de farklarını ortaya koyduklarını belirtiyor.

“Gruppo Cimbali ile gücünü ikiye katladı”
Sektördeki yeni trendlerle ilgili sorumuza Ali Sözmen şu yanıtı veriyor: “Kahve kültürü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üçüncü dalganın etkisiyle daha geniş kitlelere yayılırken damak tadının değeri de artıyor. Özellikle çeşitlenen çekirdek ve kavurma yöntemleriyle hem seçenekler artıyor hem de teknoloji değişiyor. Makinalar da daha profesyonel ve damak tadının inceliklerine doğru hareket edecek şekilde teknolojilerini geliştiriyor. Bizim satış koordinatörü olduğumuz La Cimbali’nin kahve makinaları zaten 100 yılı aşan tecrübesiyle kahve makinalarının duayeni olduğuna dair hiç şüphe yok. La Cimbali, bundan 8-10 yıl önce İtalya’da çok meşhur olan Faema firmasını da bünyesine katarak Gruppo Cimbali adıyla bünyesinde toplamış ve gücünü ikiye katlayarak ürün yelpazesini daha da genişletmiştir. La Cimbali, özellikle kollu makineler olarak tabir ettiğimiz geleneksel kahve makineleri üretiminde sektörün en önemli markalarından biri hatta jenerik markasıdır diyebiliriz. Biz La Cimbali’yi 25-30 yıl önce başlattık ve çok yol aldık.”

La Cimbali’nin 100. yılına özel ürettiği M100 modelinin büyük beğeni topladığını vurgulayan Sözmen son olarak 2016 yılı içinde en yeni teknolojilerle süper otomatik makinaların müşteriyle buluşacağının müjdesini veriyor.