MAKPA Felsefesi

MAKPA, 1984’den bugüne hotel, restaurant, fastfood zincirleri, hastaneler üniversiteler, bankalar, kafeler, pastahaneler, işmerkezleri, ofis binaları gibi işletmelerin gıda servis danışmanlığı, komple mutfak projelendirmesi, uygulanması ve danışmalığı hizmetlerini uzman ve dinamik proje yöneticileri ve teknik kadrosu ile hizmet vermektedir.

MAKPA, konusunda Türkiye’nin LİDER firmalarından biridir. MAKPA 1984’den günümüze Türkiye’de profesyonel mutfak tasarımlarında ve uygulamasında her zaman yüksek ve gelişmiş teknolojilerin kullanılmasında öncü olmuştur. MAKPA yaratıcı görüşü ile birçok bilinen Amerikan ve Avrupalı cihaz üreticinin ayrıcalıklı temsilcisi ve bayisidir. Ayrıca Türkiye’de üretilen birçok mutfak ekipmanlarının da temsilciliğini yapmaktadır. MAKPA yanlızca Türkiye’de değil dünya çapında, işletim şeması doğru, sağlık kurallarına uygun (HACCP Regulations), yatırımcı ve işletmecilerin yüksek teknoloji ve kaliteli çözümü gerektiren mutfak, barlar, açık büfe ve açık mutfaklar konusunda ANAHTAR TESLİMİ hizmet vermektedir.

Referans listemiz kapasite ve başarımızın göstergesidir.

MAKPA yerli ve yabancı sektörel kurumların üyesidir. TUSID Kitchen & Laundry Equipment Distributors Association EFEDA European Foodservice Equipment Distributors Association.


Sn. M. Ali Sözmen

M. Ali SÖZMEN 1945 Yılında doğmuştur. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 1970 yılında bitirmiş;Daha sonra Aydın üniversitesinin İdari ilimler Fakültesinden Master Derecesini almıştır.

Otelcilik Sektörü için Endüstriyel Mutfak & Çamaşırhane çözümleri konusunda öncü Firma olan MAKPA A.Ş yi 1982 yılında kurmadan önce özel sektördeki üst düzey yöneticilikleri sırasında deneyim kazanmıştır.

İki dönem TUSID (Turkish Kitchen and Laundyr Manufacturers Association ) başkanlığını yapmış ve halen bu derneğin Yönetim Kurulu Danışman üyesidir. Geçmişte EFEDA (European Food Services Association ) ya başkanlık yapmış ; NAFEM (North American Association Of Food Equipment Manufacturers ) tarafından Doktora ünvanı verilmiştir. Sayın M.Ali Sözmen FCSI (Food Service Consultant Society Int.) üyesidir.